Lëkundje tërmeti janë ndjerë sot në kryeqytet, në Fushë-Krujë por edhe zonat përreth tij.


  • foto galeri

Sipas EMSC, lëkundjet janë regjistruar rreth orën 10:58 minuta. Tërmeti ishte 3.8 ballë i shkallës Rihter me epiqendër  në Fushë-Krujë dhe me një thellësi 10 km.


Me heret, lekundje jane regjistruar paraditen e sotme edhe në Krujë e Hamallaj të Durrësit.


(BalkanWeb)

Etiketa: