KORÇË

Lëkundje te njëpasnjëshme tërmeti janë ndjere mëngjesin e sotëm në rrethin e Korçës rreth orës 06:33 minuta.


Tërmeti me magnitudë 5 ballë dhe thellësi 10 km, ka alarmuar qytetarët, të cilët kanë dalë jashtë banesave të tyre.Paraprakisht raportohet se epiqendra ka qenë në fshatin Mollas të rrethit të Korçës, ndërsa në 3 banesa në fshatin Vidohovë të Devollit ka patur dëmtime.

Lëkundjet e tërmetit kanë zgjatur për disa sekonda çka përhapen panik të banorët, por deri tani nuk raportohet për persona të lënduar.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb