ELBASAN


Ashtu sikundër nga çdo qark i Shqipërisë, edhe nga Elbasani janë nisur shumë protestues, që do të marrin pjesë sot në protestën e madhe të opozitës së bashkuar.


Gazetari Fatmir Popja raporton për “Balkanweb” se autobusë dhe makina janë nisur normalisht nga selia blu në qytetin e Elbasanit.


  • foto galeri
  • foto galeri

Mësohet se makinat e mbushur me protestues janë kontrolluar nga policia në Rreth-rrotullimin e Bradasheshit.

Po sot gjatë ditës, janë nisur me autobusë dhe makina protestues nga Lezha në veri, Berati e Gjirokastra në jug etj.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb