Lamtumira e Gordon Banks, portierit kampion bote në vitin 1966, ka tronditur botën e sportit ditën e sotme, teksa të shumta ka qenë reagimet.


“Futbolli ka nevojë për legjenda dhe sot na ka lënë një prej tyre. Respekt për Gordon Banks”! Kështu ka dashur ta kujtojë Diego Armando Maradona figurën e portierit kampion bote me Anglinë në vitin 1966. Argjentinasi ka publikuar një postim në profilet e tij sociale, shoqëruar me një fotografi ku ka dalë së bashku me Banks.


Maradona Portieri (2)
Maradona Portieri (2)

(j.s/BalkanWeb)