TIRANE

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka përshëndetur ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës. Përmes një postimi në faqen e tij të Twitter, Basha shkruan se kjo marrëveshje i hap rrugën anëtarësimit në NATO të Maqedonisë së Veriut.


“Përshendes ratifikimin e marrëveshjes së Prespës nga parlamenti helen që i hap rrugën anëtarësimit në NATO të Maqedonisë së Veriut dhe konsolidon bazat e bashkëpunimit për paqen dhe stabilitetin e rajonit“, shkruan Basha.


Pd Basha Twitter


(BalkanWeb)

Etiketa: