Mbreti Salman i Arabisë Saudite tha në një takim emergjenttë Arabisë Saudite të enjten se zhvillimi i aftësive bërthamore dhe balistike të raketave të Iranit kërcënoi sigurinë rajonale dhe globale.


Ai tha se veprimet e Teheranit kërcënuan tregtinë ndërkombëtare detare dhe furnizimet globale të naftës në një “shkelje të dukshme të traktateve të OKB-së”, pas sulmeve këtë muaj mbi çisterna nafte jashtë Emirateve të Bashkuara Arabe dhe në stacionet e pompimit të naftës në mbretëri.


BalkanWeb


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb