Ka përfunduar protesta e qytetarëve maqedonas kundër vendimit të presidentit George Ivanov për amnistimin e politikanëve nën hetim për shpërdorim detyre.


Ashtu si një natë më parë, protestuesit u mblodhën në orën 18:30 para godinës së presidencës për të qëndruar aty mbi katër orë. Protesta u shoqërua sërish me dhunë mes qytetarëve dhe policisë.


Sipas mediave në Maqedoni, protesta mbaroi rreth orës 21:40, ndërkohë protestuesit kanë paralajmëruar se do ta vijojnë protestën të premten.


(e.g./BalkanWeb)