TIRANE

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video në Facebook nga vizita që kreu në shtëpinë e  Euglen Xhabaftit  në Vaqarr.


Rama ka publikuar në Facebook videon nga vizita e parë në 9 tetor, ku familja me 6 anëtarë jetonte në një shtëpi në gjendje të rrënuar si dhe pamjet nga vizita gjatë ditës së djeshme teksa familja është bërë me shtëpi të re.


Rama i shoqëruar nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka shpërndarë dhurata për fëmijët me rastin e festave të fundvitit.


Statusi i Ramës:

MIRËMËNGJES 😀

dhe me dritën e shpresës së rilindur në këtë familje, ju uroj një të dielë të qetë 🌹

(d.d/BalkanWeb)