GREQI

Policia greke ka arrestuar një 24-vjecar shqiptar në kufirin greko-shqiptar, pasi është kapur me 61 kg marijuanë në makinë.


Droga u kap ne Kostur dhe gjatë kontrollit në mjet u gjeten dhe sekuestruan 2 çanta me 36 pako që përmbanin 60 kilogram e 940 gram marijuane.


Gjithashtu policia greke sekuestroi celularin me 1 karte SIM dhe 95 euro.


Prej fillimit te vitit, policia greke ka sekuestruar rreth 620 kg marijuane që vinte nga Shqipëria.

Hyngb
Hyngb

(d.d/BalkanWeb)