Policia Rrugore e Tiranës ka forcuar kontrollet ndaj drejtuesve të mjeteve, ndërsa janë bllokuar 5 patenta.


Mbrëmjen e sotme policia është stacionuar në rrugën Tiranë-Elbasan, ku janë konstatuar disa raste me shpejtësi tej normave, deri edhe në 181 km në orë.

“Po ndodh: Në rrugën Tirane-Elbasan
181 km/h, 🛣✈🚀🙏🙏
Vijon kontrolli me Radar 📸, për të parandaluar aksidentet rrugore qe vijnë si pasojë e shpejtësisë mbi normat e lejuara, ku prej orës 20:00 e deri në këto momente, janë ✍👮🏻♀ 5 leje drejtimi, për shpejtësi që varijojnë nga 127 deri në 181 km/h.
Mos nxitoni për te arritur fundin🚑, apo 📸✍👮🏻♀, shpejtësia vret jete.”, -thuhet në mesazhin e Policisë.
(ed.me/BalkanWeb)Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb