LONDËR-Sipas mediave angleze, militantet xhihadiste te ISIS jane duke përgatitur nje atentat kunder Britanise se Madhe. “ISIS planifikon të rrëmbejë dhe vrasë rojet e Mbretëreshës Elisabetë. Rojet e Mbretëreshës janë njoftuar për planin e terroristëve”, shkruan britanikja ‘The Mirror”, duke shtuar më tej se gjithçka u zbulua nga Shërbimet Sekrete që përgjuan dhe zbuluan bisedat në internet.


Pas informacioneve, ushtarët që ruajnë pallatet kryesore mbretërore janë në gjendje të lartë gatishmërie.


(d.b/BalkanWeb)