Lojtarët e  Barcelonës janë rikthyer në stërvitje pasi Ernesto Valverde i dha skuadrës ca kohë pushim pas humbjes ndaj Athletic Bilbao të premten në mbrëmje. Lionel Messi, i cili humbi udhëtimin në San Mames pas një dëmtimi, ende nuk është i përfshirë me ekipin e parë pasi ai vazhdon rikuperimin e tij.


As Valverde dhe as Messi nuk duan të nxitojnë, por, me Luis Suarez gjithashtu që vuannga një dëmtim, ka një presion për ta rikthyer kapitenin sa më shpejt. Messi ende shpreson të luajë kundër Real Betis të dielën në Camp Nou.


BalkanWeb


Etiketa: