TROPOJE- Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka  nderuar shtatoren e Azem Hajdarit në qytetin e tij të lindjes , Tropojë.


Përmes një postimi në Facebook, Meta thotë se kontributi dhe vepra e përjetshme e udhëheqësit të ‘Lëvizjes Studentore’ solli pluralizmin politik dhe demokracinë në Shqipëri


“Në vendlindjen e Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari, për t’u përulur me respekt e mirënjohje të veçantë ndaj veprës së përjetshme të udhëheqësit të ‘Lëvizjes Studentore’, që solli pluralizmin politik dhe demokracinë në Shqipëri.”- ka shkruar Meta.


(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb