Pak ditë pasi parlamenti i Holandës mori vendim për të ndërprerë regjimin e vizave për shqiptarët, presidenti Meta ka zhvilluar takime me rëndësi në ambasadën holandeze në vendin tonë.


Presidenti i Republikës Ilir Meta ka marrë pjesë në një pritje të organizuar me rastin e Ditës së Mbretit nga ambasada e Holandës në Tiranë.


Meta shprehet se Holanda është një shtet i rëndësishëm për të ardhmen europiane të Shqipërisë.


  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Statusi i Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta:

Kënaqësi të merrja pjesë sot në pritjen e organizuar me rastin e Ditës së Mbretit nga ambasada e Holandës🇳🇱, një vend mjaft i rëndësishëm për Europën dhe të ardhmen tonë europiane🇪🇺.

Me interes pashë ekspozitën e fëmijëve shqiptarë🇦🇱 me piktura, me rastin e 350-vjetorit të ndarjes nga jeta të Rembrandtit.

I lumtur të merrja dhuratë një libër për Johan Cruijff-in⚽, idhullin e fëmijërisë time, aq më tepër tani që Ajax-i po rikthehet si atëherë.🇦🇱🤝🇳🇱

(d.xh/ Balkanweb)