Italia është përfshirë sërish nga moti i keq me shira dhe shtrëngata shiu, të cilat kanë përfshirë pasditen e së dielën Catanese, duke i transformuar rrugët në lumenj.


Edhe në Romë, ku një breshër i furishëm ka përfshirë të gjithë zonës, policia lokale ka ndërhyrë për ti dhënë ndihmë disa shoferëve të bllokuar në mjetet e tyre, për shkak të përmbytjeve.


Tornado ajri në Milano dhe në Riminese.


Prej ditës së sotme termometri do të zbresë ndjeshëm me 8-10 gradë.
(da.xha/BalkanWeb)

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri