TIRANE

“Do merrja 200 mijë euro për të regjistuar rolin e Agron Xhafajt, unë do merrja vetëm gjysmen, gjysmën tjetër Albert Veliu” Është kjo dëshmia që ka dhënë sot në sallën e gjyqit Fredi Alizoti i implikuar në dosjen e ashtuquajtur “Babalja”.


Alizoti u mor sot në pyetje nga avokati Ledio Braho. Ai tha se nëse do të kishte marr paratë e premtuara nuk do të kishte bërë kallëzim penal.


“Regjistrimin e dërgova tek PD dhe ja dhash Ervin Salianjit. Ai do e përdorte për politikë. Në kohën kur ka dalë Albert Veliu në interviste nuk ka pas per te dale ne interviste ta degjonte opinioni publik.” vijoi më tej ai.


(BalkanWeb)