BRITANI – BabyCentre ka publikuar listën e emrave më të popullarizuar në Britani të Madhe. Në këtë listë, emri Muhamad është ngritur për 27 vende nga viti i kaluar dhe është i pari në listë. Veç kësaj, këtij emri i janë bashkangjitur emrat “Nur” dhe “Maryam”, gjithashtu emra arab. Emri Nur ka hyrë për herë të parë në top 100, në vendin e 29, kurse Maryam është ngritur për 59 vende, në pozitën e 35. Omar, Ali e Ibrahim janë po ashtu emrat e rinj në top 100.
Top 10 emrat e meshkujve:
1 Muhammad
2 Oliver
3 Jack
4 Noah
5 Jacob
6 Charlie
7 Harry
8 Joshua
9 James
10 Ethan
Top 10 emrat e femrave:
1 Sophia
2 Emily
3 Lily
4 Olivia
5 Amelia
6 Isla
7 Isabella
8 Ava
9 Sophie
10 Chloe
(d.b/BalkanWeb)
Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb