TIRANË- “Kush është pashai”, është një prej parullave të vendosura nga protestuesit e thirrur sot në protestë nga opozita shqiptare kundër qeverisë.Makina dhe autobusë të mbushur me protestues janë nisur nga Shkodra, Vlora, Lushnja e plot rrethe të tjera. Në vend të targës dhe destinacionit qytetarët kanë vendosur parulla “Na prit pasha!”, “Pasha po vijmë!” duke përdorur një prej cilësimeve për Agron Xhafajn në audio-përgjimin e publikuar pak ditë më parë nga PD ku flitet për trafik droge dhe akuzohet vëllai i ministrit të brendshëm.

protesta PD, na prit pasha (7)

Ndërkohë sipas drejtuesve të PD në Lushnje, nga ky rreth drejt Tiranës janë nisur 8 autobusë dhe qindra mjete të vogla me rreth 3 mijë anëtarë dhe simpatizantë të PD.

protesta PD, na prit pasha (6)


protesta PD, na prit pasha (4)


protesta PD, na prit pasha (3)


protesta PD, na prit pasha (2)

po vijme pasha (1)

po vijme pasha (5)

po vijme pasha (4)

po vijme pasha (3)

po vijme pasha (2)

protesta PD

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: