Universiteti i Shkodrës dhe fusha akademike ka humbur një nga personalitetet e shquara të qytetit të Shkodrës.


Pedagogu dhe njëherësh zv.rektori i Univeristetit “Luigj Gurakuqi”, Ilir Behrani, është ndarë nga jeta duke lënë pas kujtime tek kolegët dhe studentët. Ai ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare, pasi prej vitesh vuante nga një sëmundje e rëndë.


Behrami ka mbajtur më parë postin e Dekanit në Fakultetin e Juridikut po në Shkodër.


(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb