BRITANI E MADHE

Ndërron jetë në moshën 82-vjeçare aktori i njohur britanik Albert Finney. Lajmi u bë i ditur nga familjarët të cilët raportuan se aktori vdiq në paqe pas një sëmundje të shkurtër.


  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Publiku e njeh aktorin e njohur me interpeetimin e tij në filmin ‘Vrasje në ‘Orient-Express’ në vitin 1974. Filma të tjerë ku ka interpretuar Albert Finney janë: “Tom Jones”, “Erin Brokovich” dhe “Skyfall”. Gjatë karrierës së tij ka qenë kandidat 5 herë për çmimet Oscar dhe ka fituar 3 Golden Globe e 2 British Academy Film Award.
(BalkanWeb)Etiketa: