Futbollisti me origjinë nga Kosova që luan për përfaqësuesen e Belgjikës, Adnan Januzaj është bërë temë diskutimi dhe është vendosur në qendër të komenteve për shkak të një deklarate të tij se ndihet belg pasi ka lindur në Belgjikë.


Deklarata e tij ka ngjallur mjaft polemika, por në një reagim për Lajm tv, babai i Adnandit, Abedini ka thënë se Shqipëria dhe FSHF nuk i ka bërë ftesë asnjëherë djalit tij për të luajtur me kombëtaren shqiptare. Për më tepër ndiqni videon:

(BakanWeb)Etiketa: