Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti ka nënshkruar urdhëresën për ndalimin e përdorimit të produkteve piroteknike në vendet e hapura publike, përkatësisht në tregje, rrugë dhe sheshe.


Kjo ndalesë vlen për periudhën nga data 30 dhjetor 2017 deri më 3 janar 2018. Në njoftim thuhet se ata që veprojnë në kundërshtim me urdhëresën, do të gjobiten në shumën prej 100 eurosh, ndërsa për zbatimin e urdhëresës kujdeset Drejtoria e Inspekcionit.


komuna e Prishtines vendimi


(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb