TIRANE- Pedagogët e Universitetit të Arteve ndërmarrin një iniciativë për të blerë një piano që do ju shërbejë për punën.


Nora Çashku dhe Merita Rexha e kanë trajtuar këtë shqetësim edhe në emisionin “Në Tempull” të gazetares Anisa Ymeri në News 24.


Duke i bërë apel politikës të kthejë sytë nga arti, Merita Rexha shprehet: “Kam kohë që jam menduar për këtë nismë. Kam bërë kërkesa të vazhdueshme tek dekanati”.


Po sipas saj, “Politika shqiptare nuk i kushton rëndësi artit”

Ndërsa Nora Çashku apelon që klasa politike të kthejë sytë nga kultura shqiptare.
(ma.ar/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb