Lionel Messi u shpall lojtari më i mirë i vitit 2015, duke fituar per here të pestë Topin e Artë, duke lënë pas a Cristiano Ronaldon dhe Neymarin.


Ky i fundit mendon se ylli i Barcelonës, Lionel Messi, mund të jetë një qenie jashtëtokësore. ‘Lionel Messi është nga një planet tjetër. Për mua, Messi është më i miri në botë, ai është idhulli im”, ka deklaruar Neymar, i cili ishte i lumtur që mori pjesë në ceremoninë e Topit të Artë.
(ed.me/BalkanWeb)Etiketa: