KOSOVË

Politika në Kosovës ndodhet në udhëkryq. Me dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj, nuk dihet ende nëse do të këtë zgjedhje parlamentare.


Edhe pse me 22 shkurt është caktuar seanca për shpërndarjen e Kuvendit, ka parti që ende nuk kanë dorëzuar nënshkrimet përkatëse. Kështu LDK dhe Vetëvendosje kanë kohë që kanë filluar bashkëpunimin për rrëzimin e Qeverisë.


Mediat kosovare kanë publikuar një foto takimi mes Isa Mustafës dhe Albin Kurti, i cili po mbahet në një nga restorantet e kryeqytetit. Pritet që takimi mes tyre të prodhojë një marrëveshje për një koalicion mes Vetëvendosjes dhe LDK-së.


68629966 487550982007000 3226438136368201728 N
68629966 487550982007000 3226438136368201728 N

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb