Në fund të viteve 90 Laetita Casta ka qenë një nga top modelet më të kërkuara nga stilistët dhe fotografët, shumë e famshme në çdo cep të botës.
Gjoks i bukur, buzëqeshje jo e përsosur, sy të kaltër si deti i Korsikës së saj. Casta ishte një modele ndryshe nga të tjerat dhe për këtë ishte shumë e dashur për të gjithë.


  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Nga imazh i L’Oreal tek protagoniste në pasarelat e Victoria’s Secrets, në ato vite Laetitia nënshkruante kontrata njëra pas tjetrës. Pasi la modelingun, Casta u fut në botën e kinemasë dhe në atë të mëmësisë.


Ajo ka një vajzë, Sahteene, nga i dashuri i parë Stephane Sednaoui dhe dy të tjerë Orlandon dhe Athena, nga ish-i i saj Stefano Accorsi.
Tani në moshën 41 vjeçare, Laetitia Casta kthehet në revista, si protagoniste e numrit të kësaj jave të Elle France, duke u shfaqur nudo dhe me look transparent.


Janë të dyja kopertinat që i kushtohen asaj, të një Casta që del nga uji si një Ninfë sensuale me një fustan të zi, transparent, të Maison Rabih Kayrouz dhe në një tjetër foto shfaqet e zhveshur dhe e ulur. Në fotot e Blair Getz Mezibov, Laetitia Casta fikson kamerën me atë shikimin e saj të ëmbël dhe sensual, që në një moment na kthen pas 20 vite. Koha për të duket se vërtetë ka ndalur.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb