Kur Luçiano Moxhi mori përsipër të ringinte Partizanin, Zdenek Zeman, asokohe trajner i Peskarës në Serinë B, nuk harroi të thumbonte “armikun” e tij të përjetshëm, teska për mikrofonin e Rai 2, e komentoi kështu rikthimin në futboll të “Big Luçianos”.


“Moxhi te Partizani në Shqipëri? Mendoja se ai e kishte mbyllur me futbollin në vitin 2006. Mbaj mend të ketë thënë këtë gjë. Shpresoj vetëm që atje të mos bëjë dëme siç bëri te Juventusi,” u shpreh Zeman. Dhe në fakt të gjithë tifozët e Partizanit e kanë në kujtesë sezonin e tmerrshëm që përjetuan nën drejtimin e Moxhit dhe Preitit, me ekipin që deri në dhjetor luftonte në zonën e mbijetesës.


(Balkanweb)


Etiketa: