PRISHTINE- Senatori amerikan, njëherësh ish-kandidat për Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, John McCain, viziton të enjten Kosovën. Gjatë kësaj ndalese është parashikuar dhe mbajtja e një fjalimi në Kuvend.


Sipas axhendës zyrtare të Kuvendit, bëhet e ditur se të enjten duke filluar nga ora 14:30, do të mbahet një seancë solemne në të cilën seantori amerikan McCain do t’i adresohet Kuvendit.


Senatori amerikan McCain dy ditë më parë zhvilloi një vizitë në Beograd.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb