Nga Zonja Katerina
Përbërësit

1 pako makarona, 1 litër qumësht, 5 kokrra vezë, 300 gr djathë / gjizë , 2 lgj vaj ulliri, 2 lgj gjalpë, Kripë, piper.


Përgatitja

Vendosim makaronat të ziejnë aldente në ujë të bollshëm me kripë. Më pas i vendosim makaronat në një tavë ku shtojmë të gjithë përbërësit e tjerë. Rregullojmë shijen në fund me kripë dhe piper dhe e vendosim pastiçen në furrë në temperaturën 200 gradë Celsius për 35-40 minuta.


(Vila24/BalkanWeb)


Etiketa: