ELBASAN


Reshjet e dendura të shiut që kanë mbajtur kohët e fundit kanë sjellë situatë emergjence në lagjen “5 Maji” të qytetit të Elbasanit.


Këto reshje kanë shkaktuar dëme të mëdha.


  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS Taulant Balla tha se reshjet e shumta të shiut kanë shkaktuar përmbytje në lagjen “5 Maji” të qytetit të Elbasanit. “Sapo kemi njoftuar emergjencat civile për të ndihmuar familjet në nevojë”, tha Balla.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb