Rreth 40 persona, ku shumica fëmijë, u plagosën sot gjatë një përplasje mes dy autobusësh në rajonin gjerman të Bavarisë, njoftoi policia lokale.


“Mes viktimave, të paktën pesë janë në gjendje të rëndë në këtë aksident që ka ndodhur pranë qytetit të Amerndorfit, rreth 20 kilometra nga Nurembergu, në qendër të Bavarisë”, theksoi një zëdhënësi i policisë, shkruan atsh.


Arsyeja e përplasjes ende nuk njihet, shtuan të njëjtat burime. Të plagosurit në gjendje të rëndë u dërguan me helikopter në spital.


  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb