LEZHE


Një aksident automobilistik ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në afërsi të Urës së Matit në Lezhë.


Policia njofton se aksidenti ka ndodhur rreth orës 02.00 të mëngjesit.


Si rrjedhojë e aksidentit, 5 persona janë plagosur. Ata janë dërguar në spital për kurim.

Mësohet se dy automjete janë përplasur me njëri-tjetrin. Të aksidentuarit janë anëtarë të një familjeje.

Dy prej tyre janë në gjendje më të rëndë shëndetësore. Të aksidentuarit rëndë janë dërguar dejt Spitalit të Traumës në Tiranë.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb