Nga: ZONJA KATERINA


3 filxhanë miell, 1 ½ filxhan ujë, 1 tufë nenexhik, 1 lugë raki, Kripë , Vaj për skuqje


Trazojmë mirë të gjithë përbërësit në një enë. E lemë më pas brumin për rreth 20 minuta të pushojë dhe më pas i skuqim petullat në një tigan me pak vaj.


(Vila24/BalkanWeb)