Një çift pinguinësh meshkuj homoseksual në Kopshtin zoologjik të Berlinit, Skipper dhe Ping, kanë adoptuar një vezë të braktisur, ‘duke u sjell si prindër model’ dhe duke u kujdesur për të me turne.


  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Të dy megjithatë mund të zhgënjehen nga kjo gjë, sepse veza e braktisur nga e vetmja femër e kopshtit, mund të mos jetë e fertilizuar.


Nëse, në shtator do të lindte një zog, zëdhënësi Maximilian Jaeger ka shpjeguar që Skipper dhe Ping mund të bëhet çifti i parë i kafshëve gay i një kopshti zoologjik që ka adoptuar një bebe.


(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb