ITALI


Policia e Pordenones në Itali ka arrestuar 3 shqiptarë, të akuzuar për 66 vjedhje e grabitje në shtëpi e vila në këtë zonë, veçanërisht në krahinën e Trevizos.


Forcat policore kanë arritur të sekuestrojnë rreth 2 milionë euro pasuri, në makina, në orë, bizhuteri, pistoleta dhe sende të tjera me vlerë.


Të arrestuarit janë dërguar menjëherë në mbajtje. Ata do të dalin përpara gjyqit dhe do të përgjigjen për akuza që lidhen me vjedhje të rëndë.

(d.xh/ Balkanweb)