TIRANE

Deputeti i opozitës në parlament Lefter Maliqi, reagoi pëmes një statusi në facebook lidhur me vizitën kryeministrit Rama ditën e sotme në Skrapar.


Për Maliqin, Skrapari i Ilir Metës është kala qe se merr dot kurrë, ndërsa thekson se në takimin e kreut të qeverisë nuk ishin më shumë se 400 veta nga këta mbi 200 nga Berati e Policani.


Postimi i plotë:


Rama ne Skraparin e Ilir Metes kala qe se merr dot kurrë,takim me 400 veta nga keta mbi 200 nga Berati e Policani dhe thotē Meta më mesoj Raftingun ne Kanionet o Osumit tani ska nevojë se e ka mesuar dhe e bënë vetëm.Po me sa di unë Meta të ndihmoj në 2007 per Kryetar Bashkie në Tirane,te dha doren në 2013 per fitore.Me cpo shoh fitove vetem tepsinë se u bere bashke me Pd dhe luftove lsi,dhe ky bashkim Pd+ lsi te ka tmerruar se e di humbjen ,se me ta eshte bashkuar dhe Shpetimi dhe Dule.Tepsia shpejt do te ngel në dorë mbaj vetem lugën.Haha mos harro po i bere gropen tjetrit ja ke bere vetes.Ske me Ruçin sekretar te pergjithshem se e dusnancove,ske më Xhafen,Bushatin,Gjiknurin,Hametajn ministra por ke rilindas dhe kosovar pa kontribute,fute ne burg Ndoken,Cukon dhe i shite njelloj si Tahirin ,Dakon ,Qazimin,ske me te fortet as Avdulajt as te tjere qe jane ne burg qe te dhane vota.Keqardhje Rama shiko veten po te mbytet anija e Rilindjes,kujton se je zoti por zoti do te tregoj vendin.Mqse ra fjala harroje fitoren ne Skrapar por dhe ne Berat e Kucove dhe ne mbare vendin,mos beje fushate farse se sben dot zgjedhje mos kerceno shqiptaret se spaten frike nga diktatura, si fut dot ne burg as rruget sja u mbyll dot,je mire ne surrel ne bunkier shijoje vetmine se sicialistet ste duan se nuk po u sherben por as miqte se i ke shitur madje disa i fute ne burg i sekuestrove dhe pasurine.Mos u merr me Lulin,Monen,doktorin,Meten por shiko veten vizitohu , beje disa teste se pavarsisht keshillave te mia me dhimbsesh ste shoh dot kur kruhesh neper mitingje fasade,kur Çalon,kur sdi seç vesh,kontrollo veten .se harrova nga Drejtesia ,vetingu,zgjedjet frik ke vetem ti e di qe sbindesh se i beson Ertv-se ??? Ske pare gje akoma,dardha e ka bishtin prapa,qesh mire kush qeshi fundit.Suksese ne jete.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb