TIRANE

Pas përplasjes me forcat e policisë para Kuvendit,  protestuesit  janë zhvendosur në zonen e Astirit. Siç duket nga fotot e siguruara nga LSA, banorët mbajnë në duar  flamurin amerikan, ndërsa më herët kanë kërkuar edhe takim me përfaqësues të ambasadës amerikane.

Qindra forca të policisë janë zhvendosur në zonën e Astirit, duke blinduar zonën pas situatës së dhunshme para Kuvendit, ku 13 efektivë policie dhe 3 protestues mbetën të plagosur.


Njëra nga punonjëset e policisë humbi edhe 2 gishta nga  plasja e një kapsolle, ndërsa një tjetër efektiv ka humbur dëgjimin nga njëri vesh. Protestuesit hodhen edhe tymëse dhe mjete piroteknike në drejtim të policisë, paraditen e sotme.


 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

(BalkanWeb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb