SARANDE


Policia e Sarandës bën me dije se ka arrestuar 3 persona gjatë 24 orëve të fundit.


Uniformat blu të qytetit bregdetar njoftojnë se të arrestuarit kanë kundërshtuar policinë dhe kanë prishur qetësinë publike.


Njoftimi i policisë:

Sarandë

Policia ka arreatuar 3 persona për vepra të ndryshme penale. Arrestohet në flagrancë shtetasi shtetasi V. B., 16 vjeç, banues në Sarandë.

Arrestimi i tij u bë në lagjen nr.1 Sarandë, pasi pas një konflikti për motive të dobëta me shtetasin E.Ç., shtetasi V. B., ka kundërshtuar me dhunë punonjësin e policisë V.A., i cili ky i fundit ka ndërhyrë për të shuar konliktin por ka mbetur i dëmtuar vetë.

Gjithashtu, policia ka proceduar në gjendje të lirë shtetasit S.B dhe F.B (50 dhe 20 vjeç) për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb