Dy blerës austriakë morën një dërgesë me 24 800 pilula ekstazi së bashku me dy fustane të porositur online, raportoi sot departamenti i policisë së qytetit Linz.


Hetuesit vlerësojnë se droga ka vlerë rreth 500 000 euro.


Çiftit i erdhën dy pako.


Në njërën nga pakot ndodheshin veshjet e porositura online në Holandë, ndërsa tjetra ishte shumë e rëndë.

Në pakon e dytë gjetën qeska transparente të mbushura me material shumëngjyrësh për të cilat gruaja mendoi se ishin gurë dekorativë.

Hetuesit zbuluan se pakoja me drogë u dërgua gabimisht në Austri pasi ishte nisur për Skoci.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb