Mediat italiane shkruajnë se dy shqiptarë, një burrë dhe një grua janë arrestuar nga policia e vendit fqinj, pasi në makinën ku ata po udhëtonin janë gjetur 19 kg kokainë, e vendosur në disa pako.


Policia italiane ka ndaluar një automjet me targa gjermane, në të cilën udhëtonin shqiptarët. Burri i ndaluar është i moshës 33-vjeçare, kurse gruaja 22 vjeçe.


Në rast se kokaina do të shitej në treg, dy shqiptarët do të fitonin 2 milionë euro. Burri ishte rezident në krahinën e Varezes, kurse gruaja në Shqipëri.


(d.xh Balkanweb)