TIRANE


Një protestues ka sfiduar policinë dhe është afruar te kangjellat e parlamentit. Ai mban në duar një flamur të Shqipërisë dhe një të BE.


“Nuk duam luftë, duam paqe. Jo luftë. Paqe kombëtare të shqiptarëve. Duam kushte të reja, duam qeveri teknike, Jo të na gënjeni dhe të na mashtroni si me 30 qershor që kanë fut letrat nëpër kuti dhe kanë dalë fitues vetë.


E kanë bërë si me partinë e Enver Hoxhës. E kanë bërë si me Stalinin. Duam si Europa. Le të votojë populli për kë të dojë. Lavdi Zotit. Popull shqiptar mos u dorëzoni. Dilni të drejtës suaj sot. Ecni përpara gjithmonë”, tha mes të tjerash protestuesi.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb