TIRANE


Policia e Tiranës njofton se ka zbardhur një ngjarje të ndodhur mbrëmë në Laprakë të kryeqytetit.


Uniformat blu bënë me dije se kanë arritur që të identifikojnë shtetasin që qëlloi mbrëmë vonë gjatë një konflikti të çastit, ndërsa vijon puna për arrestimin e tij.


Njoftimi i policisë:

Tiranë

Zbardhet ngjarja e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Laprakë.

Identifikohet dhe shpallet në kërkim personi që qëlloi me armë zjarri gjatë një konflikti të castit.

Sekuestrohet në cilësinë e provës materiale automjeti i personit të shpallur në kërkim.

Më datë 18.07.2019, rreth orës 23:10, në rrugën “Lord Bajron” ka patur një konfliktit të çastit mes shtetasit M. J dhe një shtetasi të paidentifikuar, i cili ka qëlluar një herë me armë zjarri pistoletë pa shkaktuar pasoja.

Si rezultat i reagimit të mejëhershëm të shërbimeve të Policisë dhe nga tërësia e veprimeve hetimore të kryera nga grupi hetimor, u bë i mundur identifikimi i personit  që ka përdorur armën e zjarrit, konkretisht shtetasi A. S., 27 vjeç,  banues në Tiranë, i  dënuar më parë për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municioneve”, i cili është shpallur në kërkim dhe po vijon puna për kapjen e tij.

Po nga tërësia e veprimeve u gjet dhe u sekuestrua edhe automjeti në pronësi të shtetasit A. S.  Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për veprime të mëtejshme.

 (d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb