Kryeministri Edi Rama ka postuar një video në rrjetin social “Facebook”, ku tregon sesi qeveria ka punuar për zbutjen e papunësisë në vend.


Rama thekson se papunësia ka rënë në 11.5 për qind, një nivel ky historik.


Postimi i Edi Ramës:


ERTV Info🖌: 🙏Papunësia zbret në nivel historik, 11.5%✅

🆕70 mijë shqiptarë që jetojnë në Kanada përfitojnë pension pavarësisht ku kanë punuar 🇦🇱🇨🇦

🤝740 persona u punësuan nga Zyrat e Punës për 1⃣ javë

🛢Sekuestrohen 10 mijë ton karburant jashtë standardeve 👊🛑👊

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb