Rashica sërish protagonist te Werder gol dhe asisit ndaj Mainzit

31 Mars, 2019 00:33 | 0 shfletime

V Li Milot Rashica Sv Werder Bremen 11 Mit Torjubel Jubel Freude über Das Tor Zum 1 0 Die D

Madhësia e tekstit:

Balkanweb app Get it on Google Play

Werder Bremen ka mposhtur këtë të shtunë skuadrën e Mainzit me rezultatin 3:1. Protagonist në këtë sfidë ishte ishte sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica, i cili shënoi një gol dhe dhuroi një asist.


Rashica shënoinë minutat e para të ndeshjes (3′)  për vendasit, duke ndezur shumë shpejt atmosferën në “Weserstadion”. Përveç golit të shënuar, Milot Rashica dhuroi poashtu një asist fantastik për shokut e tij të skuadrës, Max Kruse.


Pas kësaj fitore Werder Bremen renditet në vendin e nëntë në tabelë dhe është vetëm tri pikë larg vendit të gjashtë që dërgon në Europa Ligë.


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

loading...
©