MAQEDONI E VERIUT

E dyshuara e tretë e rastit “Reket”, Katica Janeva e cila ndodhet në paraburgim në burgun hetues të Shutkës do të dalë ditën e sotme para prokurores Villma Ruskoska, për të dhënë dëshminë e saj në lidhje me rastin “Reket”.


Lajmi  konfirmohet nga mediat vendase. Ndërkohë gjatë ditës së djeshme i dyshuari i parë i rastit Bojan Jovanovski i njohur ndryshe si  “Boki 13” nuk pranoi të dëshmojë, pasi mbrojta e tij kërkoi të njihej me prova.


Arrestimi i i Janevës u përcoll me bujë të madhe në mediat vendase, ndërsa u hodhën hije dyshime për qeverinë e kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.


(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb