Rubrika gazmore në fund të emisionit ‘Kjo Javë’ rezervon edhe këtë të shtunë nga episodet e ndodhura gjatë javës, me zyrtarë e politikanë, të cilët pa fokusin e kamerave personazhet publikë janë më natyralë, të paimpostuar.


Një moment i tillë mesa duket për ish ministrin Gjiknuri i cili, ndërsa bëhej gati për konferencë me mediat, pas mbledhjes së komisionit për reformën zgjedhore, ka shkëmbyer disa batuta me gazetarët. “Atë punë ke Gimo” dëgjohet të thotë ministri.E hëna nis me seancat plenare, ndërsa shiu s’ka qenë shumë favorizues për deputët, kush me vrap e nxitim, të tjerë ndihmohen nga punonjës të Gardës për t’i mbajtur cadrën. Një bisede kokë me kokë i zv/kryeministrit Erion Brace me kryeparlamentarin Ruci gjithashtu ka qenë në fokus të kameras sonë, ku nuk ka shpëtuar nga deputeti më i vjetër në këtë legjislaturë, Selami Jenishehri i cili edhe pse në sallë ka preferuar që seancën ta ndjekë online.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb