TIRANE

Rubrika gazmore në emisionin ‘Kjo Javë’ ka bërë një përmbledhje të momenteve pikante nga ngjarjet e këtij viti, duke i dhënë një ngjyrë tjetër çështjeve, madje edhe atyre serioze, siç është politika.


Batutat, gafat, lapsuset si dhe deklaratat jo të zakonshme të politikaneve  kanë qenë në fokus të rubrikës gazmore.


Një nga ngjarjet historike të këtij viti ka qenë edhe protesta e studentëve si dhe memet e tyre ndaj qeverisë.


Në tjetër frazë që do të mbahet mend gjatë është edhe reagimi i kryeministrit Rama tek emisioni ‘Dritare me Rudinën’ “Krimi tek Blloku”.

Gjithashtu deklarata e kryetarit të bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako “Jam supermen” është një tjetër moment që do mbahet mend në këtë vit.

Për më shumë ndiqni videon gazmore.

(d.d/BalkanWeb)

Etiketa: