Nga: ZONJA KATERINA


250 gr makarona dietike (Neranxi), 1-2 lgj gjalpë, 1 degë rozmarinë, 1-2 thelpinj hudhër, 1-2 kunguj, 1-2 qepë të njoma
1 lugë kaperi, 3-4 speca të pjekura në vaj, 1 kuti ton të konservuar, Lëng limoni, Kripë, piper, Majdanoz, borzilok, nenexhik


Vendosim makaronat të ziejnë në ujë të bollshëm më kripë sipas minutazhit të përcaktuar në paketim. Në një tigan ngrohim yndyrën dhe e aromatizojmë me një degë rozmarinë dhe 1-2 thelpinj hudhër. I lemë makaronat të ftohen dhe më pas i përziejmë me të gjithë përbërësit e tjerë.


(Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb