Nga: ZONJA KATERINA


1 tufë sallatë jeshile
1 avokado
1 tufë majdanoz
Vaj ulliri
Salcë soje
Lëng limoni
Kripë, piper


Lajmë mirë sallatën jeshile dhe e vendosim duke e prerë me dorë në një sallatiere. Presim avokadon në kubikë dhe e shtojmë në sallatë. Trazojmë mirë në një enë vajin e ullirit me salcën e sojës, me lëngun e limonit, me kripë dhe piper. Marinojmë sallatën dhe e servirim shoqëruar me sardelet e përgatitura.
(Vila24/BalkanWeb)