Nga Zonja Katerina
Përbërësit

250-300 gr makarona, 5-6 domate të vogla, 1 tufë rukola, 2-3 lgj pesto, 1-2 lgj majonezë, Djathë mocarela, Domate të thara në vaj
Ullinj, borzilok, Kripë, piper.


Përgatitja

Ziejmë makaronat aldente, i lemë të ftohen dhe më pas i trazojmë me të gjithë përbërësit e tjerë dhe e kemi gati sallatën e ftohtë.


(Vila24/BalkanWeb)


Etiketa: